O:Park Podzamcze

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

O:Park Podzamcze

Postautor: M. Rytczak » 23 lutego 2011, 17:58

Proszę więc o wyjaśnienie:
- skąd mają odbywać się spływy flisackie? Kilka mostów na Łynie jest również niskich, ponadto w Brąswałdzie jest elektrownia wodna, która praktycznie kończy potencjalny spływ flisacki. W samym Olsztynie jaz po zamkiem również ogranicza spływy.
- czy planowana jest infrastruktura w Parku Pozdamcze dla spływów flisackich? Dla kajaków jest przenioska, kajaki mogą przenieść 2 osoby. Tratwy flisackie trzeba wodować dźwigiem. Gdzie będzie przeznaczone na to miejsce? Jaki będzie dojazd do Łyny dla dźwigu i pojazdów z tratwami?

Spływy flisackie (a w zasadzie dwubój flisacki) mają się odbywać w ramach programu "Olsztyn. Aktywnie!". Jest to oczywiście świadome nawiązanie do barwnej tradycji flisaków spławiających Łyną drewno. Patrzymy na Olsztyn w sposób aglomeracyjny - również jeśli chodzi o potencjał Łyny. "Ol. Akt!" wykracza zatem poza granice administracyjne Olsztyna - dlatego pierwszy dwubój flisacki zaplanowany jest jako jedna z "kulminacji" programu "Olsztyn. Aktywnie!" i odbędzie się 28 maja b.r. Rozpocznie się w Rusi lub Bartągu, na terenie Parku Podzamcze. Uczestnicy przesiądą się z kajaków na rowery i pojadą do Lasu Miejskiego (stąd dwubój). Zważywszy na wymienione trudności (niskie mosty, dźwig, etc.) oraz problem z wykonaniem tratw (czas, pieniądze, magazynowanie, etc.) w tym roku będzie to spływ właśnie kajakami. Chciałoby się tratw, ale wydaje mi się, że mimo to na dobry początek sam powrót (czynny!) do tej tradycji przysłuży się jej wskrzeszeniu i spopularyzowaniu, co jest wartością dodaną. W następnych latach powinno pomóc w przygotowaniu spływu tratwami. Podkreślam, że biorąc pod uwagę obiektywne trudności żal jest tratw, ale od czegoś chcemy zacząć... Zapraszamy do udziału. Być może organizowanie spływów flisackich trafi na podatny grunt, stanie się popularne, może wówczas stać się pomysłem dla przedsiębiorców. Parki linowe w Lesie Miejskim są inicjatywą prywatną i radzą sobie coraz lepiej! Jako samorząd chcemy dawać impuls, wzbudzać dyskusję, ożywiać tradycję, ale liczymy na to, że ktoś dostrzeże w tym potencjalne źródło zarobku (sezonowe) i stworzy produkt miejsko-turystyczny, który będzie generował korzyści dla wszystkich stron (uczestnik, miasto, przedsiębiorca).
M. Rytczak

Re: O:Park Podzamcze

Postautor: ogórek » 23 lutego 2011, 19:02

M. Rytczak wrote:

Zapraszamy do udziału.

W czym? W spływach kajakowych?
A próbował się Pan na jakiś zapisać? Bo ja próbowałem w ubiegłym roku. 3 razy.
ogórek

Postautor: jarojk » 23 lutego 2011, 21:56

ogórek wrote:
M. Rytczak wrote:

Zapraszamy do udziału.

a ja 4 - i za żadnym mi się nie udało...
jarojk

Postautor: jarojk » 23 lutego 2011, 21:57

ogórek wrote:
M. Rytczak wrote:

Zapraszamy do udziału.

a ja 4 i za żadnym mi się nie udało..
jarojk

Re: Park Podzamcze

Postautor: Kacprzycki » 24 lutego 2011, 12:29

Mając na uwadze spływ - proszę o informację czy można w tej imprezie uczestniczyć z własnym sprzętem pływającym?.
Kacprzycki

Odp: Re: O:Park Podzamcze

Postautor: M. Rytczak » 02 marca 2011, 10:14

[quote=""jarekk" post=863"]ogórek wrote:
M. Rytczak wrote:

Zapraszamy do udziału.

a ja 4 i za żadnym mi się nie udało..[/quote]

W ub. roku do dyspozycji bylo 20 kajakow, w tym roku bedzie ich 30 (w tym kilka "trojek"). Zwazywszy na olbrzymie zainteresowanie ta dyscyplina w cyklu wiosna-lato 2011 zamiast kaucji zwrotnej wprowadzamy odplatnosc w wys. 10 zl. Zgodnie z regulaminem nie mozna zapisac sie na kilka splywow "na zapas", mozna zapisac tylko siebie, ew. najblizsza rodzine, bo celem akcji jest promocja rodzinnego spedzania czasu. Zapisy sa prowadzone w okreslonych dniach i godzinach - w tamtym roku tworzyly sie kolejki. Nie chcielibysmy wzorem systemu sprzedazy biletow na Euro 2012 wprowadzac systemu losowania. Mam nadzieje, ze wieksza liczba kajakow zwiekszy szanse na udzial w tegorocznym cyklu.
M. Rytczak

Postautor: ogórek » 05 marca 2011, 16:09

[quote=""M. Rytczak" post=925"]

W ub. roku do dyspozycji bylo 20 kajakow, w tym roku bedzie ich 30 (w tym kilka "trojek"). Zwazywszy na olbrzymie zainteresowanie ta dyscyplina w cyklu wiosna-lato 2011 zamiast kaucji zwrotnej wprowadzamy odplatnosc w wys. 10 zl. Zgodnie z regulaminem nie mozna zapisac sie na kilka splywow "na zapas", mozna zapisac tylko siebie, ew. najblizsza rodzine, bo celem akcji jest promocja rodzinnego spedzania czasu. Zapisy sa prowadzone w okreslonych dniach i godzinach - w tamtym roku tworzyly sie kolejki. Nie chcielibysmy wzorem systemu sprzedazy biletow na Euro 2012 wprowadzac systemu losowania. Mam nadzieje, ze wieksza liczba kajakow zwiekszy szanse na udzial w tegorocznym cyklu.[/quote]

A może odpłatność powinna być jednak nieco wyższa? Jak mniemam, godziny w których będzie można się zapisywać i tak będą zupełnie absurdalne dla normalnych, pracujących ludzi.
ogórek

Postautor: M. Rytczak » 07 marca 2011, 09:15

[quote=""ogórek" post=953"][quote=""M. Rytczak" post=925"]

A może odpłatność powinna być jednak nieco wyższa? Jak mniemam, godziny w których będzie można się zapisywać i tak będą zupełnie absurdalne dla normalnych, pracujących ludzi.[/quote]

Nie chcemy regulowac dostepnosci wysokoscia ceny. Po pierwsze, postaramy sie wyznaczyc takie godziny zapisow, aby nie wykluczyc pracujacych. Po drugie, planujemy wprowadzic system zdobywania czesci miejsc na kilka "limitowanych" dyscyplin (m.in. kajaki, spacery podwodne) w wyniku konkursow na Facebooku (na profilu miasta - sluzyc to bedzie rowniez promocji profilu). Jesli macie Panstwo inne pomysly na dywersyfikacje metody zapisow - chetnie sie z nimi zapoznamy. Dla nas, organizatora cyklu, jasne i sprawiedliwe zasady sa rownie istotne, jak dla Panstwa.
M. Rytczak

Odp: Park Podzamcze

Postautor: Marian Jurak » 07 marca 2011, 11:50

Z obserwacji sadze,że zwiększona w bieżącym roku liczba kajaków rozwiąże problem dostępności. Proszę zauważyć, że wprowadzona w połowie ubiegłego sezonu zmiana regulaminowa, ograniczająca liczbę osób , jaka może zapisać jeden uczestnik (po przykrych doświadczeniach cwaniactwa, kiedy to jedna osoba zapisywała 10 czy nawet raz 18 osób, mówiąc że nie ma przecież w regulaminie ograniczenia) spowodowała, że zapisy kończyły się po dwóch dniach.
Co do godzin zapisów - to oczywiście , są do zmiany.
Marian Jurak

Spływy kajakowe Łyną

Postautor: admin_o » 08 marca 2011, 11:04

W celu uporządkowania forum do powyższego wątku zostały przeniesione posty z wątku "Park Podzamcze" związane ze spływami kajakowymi. Wątek został zamknięty jako, że w tym temacie nie są prowadzone obecnie konsultacje społeczne. Do dyskusji zapraszamy na forum Olsztyn Aktywnie! dostępnym na stronie www.aktywnie.olsztyn.eu
admin_o

Wróć do Sport i rekreacja