Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: admin_o » 20 kwietnia 2010, 14:37

W dniu 24.03.2010r zakończył się termin składania ofert na Opracowanie jednolitej koncepcji urbanistycznej wraz z projektem zagospodarowania terenu brzegów jeziora Krzywego oraz Programu funkcjonalno-użytkowego. W wyniku postępowania jako wykonawcę wybrano konsorcjum firm: Biuro Projektowo-Inżynierskie Redan Sp. z o.o. – Lider i Metropolis Remigiusz Smolik. Koncepcja określa między innymi rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, technologiczne, instalacyjne i materiałowe obiektów i całej infrastruktury. Program zaś, umożliwi złożenie wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 -2013 i w dalszej kolejności do właściwego opisania przedmiotu zamówienia. Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca ma 4 miesiące na wykonanie w/w opracowań.
Opracowanie obejmuje teren od plaży za przystanią ZHP do plaży Słoneczna Polana. Podzielony będzie na cztery zadania, które będą połączone komunikacyjnie ścieżkami, pieszo rowerowymi, a zimą trasami do nart biegowych. Duży nacisk położony będzie na możliwość korzystania z infrastruktury przez cały rok.
1. „OKS”- Przystań przy ul Jodłowej. Powstaną tam min obiekty niezbędne do obsługi terenu, hangary na przechowanie sprzętu, Pomosty i hala do piłki siatkowej plażowej. Zostanie uporządkowana i plaża i pozostały teren.
2. Plaża Miejska. Budynek administracyjno-socjalny zaplecza plaży, kapitanatu portu z wypożyczalnią i magazynem sprzętu pływającego, zespół budynków obsługujących plażę w obrębie wejścia głównego, pomosty. Za „Novotelem” proponowany jest plac który będzie wykorzystywany min do rozpoczęcia i zakończenia zawodów sportowych.
3. Zatoka Miła. Proponowany jest wyciąg do nart wodnych, z tym, że decyzja o zasadności inwestycji zostanie podjęta dopiero po w/w opracowaniach i konsultacjach społecznych.
4. Przystań Słoneczna Polana. Budynek Zaplecza, Hangary na sprzęt. W przypadku możliwości terenowych (określi to opracowanie) tor saneczkowy i stok narciarski.
Zadanie zagospodarowania jeziora jest bardzo obszerne, dlatego ostateczny zakres poznamy po wykonaniu Koncepcji i Programu. Istotnym jest też, wpisanie się w Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2007-2013, niestety nie wszystkie proponowane obiekty wpisują się w jego zakres.

Obrazek


JEZIORO UKIEL OCZAMI ARCHITEKTÓW
Jezioro Ukiel i jego brzegi to turystyczne i rekreacyjne serce Olsztyna – serce, które powinno bić jeszcze sprawniej niż dotychczas. Dlatego Urząd Miasta ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennych terenów wokół jeziora.

Wyróżnione prace:


Plaża Miejska (praca 1A - Zespół Katarzyny i Grzegorza Dżus):


Obrazek


Słoneczna Polana (praca 2B - Zespół Rafała Jacaszka):


Obrazek


Przystań OKS (praca 3A - Zespół Ryszarda Bąka):


Obrazek


Konkurs rozstrzygnięto 15 grudnia 2009, a z 34 nadesłanych prac sąd konkursowy wyróżnił sześć opracowań – przyznając trzy I wyróżnienia i trzy II dla każdego z terenów objętych konkursem: Plaży Miejskiej, OKS i Słonecznej Polany. W niniejszej publikacji mamy przyjemność przedstawić je Państwu.
Pomogą one miastu uzyskać: * spójną koncepcję urbanistyczną otoczenia jeziora Ukiel umożliwiającą rzeczywiste udostępnienie brzegów jeziora mieszkańcom Olsztyna i turystom (poprzez stworzenie sieci ścieżek pieszych, tras turystycznych, spacerowych, rowerowych - z miejscami (polanami) wypoczynkowymi, punktami widokowymi itp.); * koncepcję programowo-przestrzenną miejskich terenów rekreacyjnych i sportowych w otoczeniu jeziora, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby stworzenia możliwości uprawiania sportów wodnych - zarówno w formule ogólnodostępnej jak i w ramach klubów sportowych i ośrodków szkoleniowych; * atrakcyjne propozycje architektoniczne kształtowania zabudowy i „małej architektury” nad brzegami jeziora; * propozycje programowe i przestrzenne zagospodarowania tafli jeziora.

PRZYSTAŃ JODŁOWA OKS
3A - I wyróżnienie
Za maksymalne wypełnienie wymogów programowych i dostosowanie do oczekiwań i możliwości użytkowników. Właściwe rozwiązania powiązań z terenami przyległymi. Poszerzenie programu o aspekt ekologiczny.
Autorska Pracownia Projektowa Studio Projekt S.C. Autorzy: Ryszard Bąk, Anna Mikulska-Bąk, Piotr Mikulski-Bąk, Natalia Hasso-Agopsowicz, Agnieszka Mogielnicka.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


3B - II wyróżnienie
Za niezwykle wysoką jakość rozwiązań przestrzennych. Wydobycie potencjału miejsca.
Biuro Architektoniczne Zbigniew Patalas. Autorzy: Zbigniew Patalas, Anna Modzelewska, Adriana Patalas, Dorota Filipecka. Współpraca: Rafał Pietrykowski, Izabela Bohn.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


PLAŻA MIEJSKA
1A - I wyróżnienie
Wyróżnienie za wysokie walory przyjętych rozwiązań urbanistyczno-kompozycyjnych; maksymalne udostępnienie publicznych terenów plażowych. Szerokie ujęcie tematu poprzez rozszerzenie powiązań (Jezioro Czarne, Długie, Kortowskie) i otwarcie widokowe na jezioro. Uwzględnienie programu imprez zimowych na terenie objętym koncepcją.
Dżus GK Architekci. Autorzy: Grzegorz Dżus, Jacek Kwiatkowski, Konrad Król.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


1B - II wyróżnienie
Za duże walory plastyczne rozwiązań bryłowych i przestrzennych. Spójność przyjętych założeń programowych i konsekwentna ich architektoniczna realizacja.
Pracownia Projektowa EOS. Autorzy: Magdalena Rafalska, Waldemar Dezor, Agnieszka Rzeczkowska, Agnieszka Grzywacz, Marta Szyszko, Maria Dusza, Michał Urbaniak.

Obrazek


Obrazek


SŁONECZNA POLANA
2B - I wyróżnienie
Za czytelność koncepcji i wysokie walory przyjętych założeń urbanistyczno-kompozycyjnych. Atrakcyjność i spójność zaproponowanych rozwiązań architektonicznych. Uwzględnienie programu imprez zimowych na terenie objętym koncepcją.
RE Studio Architektury Jacaszek i Partnerzy. Autorzy: Rafał Jacaszek, Maciej Jacaszek, Grzegorz Porębski, Roland Kwaśny, Bartosz Zamorski.

Obrazek


2A - II wyróżnienie
Za błyskotliwość propozycji architektonicznych poszczególnych elementów koncepcji.
Studio Form Architektonicznych Pantel. Autorzy: Tomasz Lella, Katarzyna Wierzbowska, Katarzyna Wójcik, Dariusz Wierzbowski.

Obrazek
admin_o
 
Posty: 378
Rejestracja: 08 lutego 2010, 12:11

O:Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: jarojk » 20 kwietnia 2010, 18:17

Krótkie pytanie
Dlaczego ten post pojawił się DOPIERO na godzinę przed spotakniem ??
jarojk
 
Posty: 145
Rejestracja: 30 marca 2010, 19:25

O:Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: jarojk » 20 kwietnia 2010, 21:26

Odnośnie samych konsultacji.
Czas trwania - 1 godzina 30 minut
Rozmowa osób zaproszonych z prowadzącym - 1 godzina 10 minut
czas zadawania pytań - 20 minut

Czy tak powinny wyglądać konsultacje ??
Czy te proporcje nie powinny być odwrotne??


Na jednych z konsultacji Pan prezydent Grzymowicz powiedział, cytat dosłowny " konsultacje odbywają się bo muszą" i powiedział to na głos do sali - Myslałem że to tylko taki lapsus językowy, że jednak może tak jest że nie to miał na myśli, po tych "konsultacjach" widzę, że jednak nie. Jeżeli ktoś z urzędników chciałby ze mną polemizować, w co wątpię, ale cuda się zdarzają, to niech najpierw poda przynajmniej 5 przykładów sugestii, z jakichkolwiek konsultacji społecznych, które zostały uwzględnione w pracach przy danym projekcie. Nie jestem związany z żadną grupą, partią , jestem po prostu zwykłym mieszkańcem Olsztyna, pomyślałem sobie że ten co nic nie robi nie ma prawa narzekać że się źle dzieje, dlatego zacząłem chodzić na m.in. konsultację, ale widzę że to jednak strata czasu chyba...
jarojk
 
Posty: 145
Rejestracja: 30 marca 2010, 19:25

O:Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: bartek_b » 04 lutego 2011, 22:37

Który projekt został przyjęty do realizacji?
bartek_b
 
Posty: 369
Rejestracja: 18 października 2010, 20:49

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: admin_o » 10 marca 2011, 10:29

WYNIKI KONKURSU NA ZAGOSPODAROWANIE JEZIORA KRZYWEGO W OLSZTYNIE

I NAGRODA
Studio-Projekt Autorska Pracownia Projektowa Ryszard Bąk Anna Mikulska-Bąk Piotr Mikulski-Bąk / Dżus Architekci/ arch. Rafał Jacaszek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


II NAGRODA
Płaskowicki&Partnerzy Architekci

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


III NAGRODA
WXCA S.C.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


WYRÓŻNIENIE
Zbigniew Maćków - Maćków Pracownia Projektowa sp. z o.o.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


WYRÓŻNIENIE
Architekton Jarosław Ostrowski/ ECO One sp. z o.o.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


WYRÓŻNIENIE
MD Polska sp. z o.o.
admin_o
 
Posty: 378
Rejestracja: 08 lutego 2010, 12:11

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: Zenon » 10 marca 2011, 19:16

Wpis z 04/20/2010
[quote=""admin" post=158"]W dniu 24.03.2010r zakończył się termin składania ofert na Opracowanie jednolitej koncepcji urbanistycznej wraz z projektem zagospodarowania terenu brzegów jeziora Krzywego oraz Programu funkcjonalno-użytkowego. W wyniku postępowania jako wykonawcę wybrano konsorcjum firm: Biuro Projektowo-Inżynierskie Redan Sp. z o.o. – Lider i Metropolis Remigiusz Smolik. Koncepcja określa między innymi rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, technologiczne, instalacyjne i materiałowe obiektów i całej infrastruktury. Program zaś, umożliwi złożenie wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 -2013 i w dalszej kolejności do właściwego opisania przedmiotu zamówienia. Po rozstrzygnięciu przetargu wykonawca ma 4 miesiące na wykonanie w/w opracowań.[/quote]

[quote=""admin" post=158"]JEZIORO UKIEL OCZAMI ARCHITEKTÓW
Jezioro Ukiel i jego brzegi to turystyczne i rekreacyjne serce Olsztyna – serce, które powinno bić jeszcze sprawniej niż dotychczas. Dlatego Urząd Miasta ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennych terenów wokół jeziora.[/quote]

Wpis z 03/10/2011
[quote=""admin" post=1007"]
WYNIKI KONKURSU NA ZAGOSPODAROWANIE JEZIORA KRZYWEGO W OLSZTYNIE
I NAGRODA
Studio-Projekt Autorska Pracownia Projektowa Ryszard Bąk Anna Mikulska-Bąk Piotr Mikulski-Bąk / Dżus Architekci/ arch. Rafał Jacaszek[/quote]

Przedstawiliście Państwo "suche" informacje o 3 postępowaniach wszczętych przez Urząd Miasta w celu opracowania projektu/projektów zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego.

Jednak nie znajduję tu niestety żadnych informacji, które niewątpliwie najbardziej interesują mieszkańców Olsztyna:
- dlaczego przeprowadzono aż 3 postępowania?
- kto ostatecznie będzie wykonywał projekty budowlane?
- czy zwycięski projekt z ostatniego konkursu jest przewidziany do realizacji?
- kiedy planowana jest realizacja inwestycji?
- czy planowane są spotkania konsultacyjne z mieszkańcami w sprawie ostatecznej formy projektu, czy też uwagi można zgłaszać jedynie na niniejszej platformie?


Proszę o uzupełnienie tych informacji.
Zenon
 
Posty: 49
Rejestracja: 26 marca 2010, 09:19

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: admin_o » 04 maja 2011, 17:27

Szanowni Państwo !
Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące „Zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego”.
Poniżej zamieszczamy treść Zarządzenia Prezydenta Miasta dotyczącą przeprowadzenia konsultacji.

Oczekujemy na Państwa zapytania i uwagi na platformie konsultacyjnej, a także zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniach otwartych.

Pierwsze spotkanie z architektami, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym wspólnie
przez SARP oddział Olsztyn i Urząd Miasta odbędzie się 17 maja 2011 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, ul. Bałtycka 37 A.
Spotkanie ma charakter informacyjny, jego głównym celem jest prezentacja i wymiana opinii na temat rozwiązań funkcjonalno – architektonicznych.
Przypominamy, że nagrodą w tym konkursie było prawo do przygotowania dokumentacji budowlanej na wykonanie wszystkich planowanych nad Krzywym inwestycji.
Na realizację projektu „Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego” Urząd Miasta w Olsztynie planuje przeznaczyć 46,6 mln złotych. Program ten obejmuje m.in. budowę zaplecza plaży miejskiej, modernizację przystani przy ul. Jodłowej, budowę toru linowego do nart wodnych w zatoce Miłej oraz parkingów, ścieżek rowerowych, deptaków i bulwaru. Budowa infrastruktury ma się zacząć w 2011 roku, a zakończyć w 2013 roku.


Zarządzenie Nr 89 Prezydenta Miasta Olsztyn z dnia 02 maja 2011 roku o przeprowadzeniu konsultacji społecznych dotyczących: „Budowy całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”


Na podstawie § 2 ust. 3 pkt 3 załącznika do uchwały nr IV/15/11 Rady Miasta Olsztyn z dnia 26 stycznia 2011 roku w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Olsztyn zarządzam co następuje:

§ 1

Polecam przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących „Budowy całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie” na wniosek Jednostki Realizującej Projekt I

§ 2

Konsultacje społeczne dotyczące „Budowy całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”, których celem jest prezentacja i wymiana opinii na temat rozwiązań funkcjonalno - architektonicznych, powinny odbyć się w dniach 04.05.2011r- 29.06.2011r w formie otwartych spotkań z mieszkańcami.

§ 3

Wykonanie Zarządzenia powierza się Jednostce Realizującej Projekt I

§ 4

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
admin_o
 
Posty: 378
Rejestracja: 08 lutego 2010, 12:11

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: admin_o » 12 maja 2011, 12:24

Poniżej załączamy kilka informacji nt. projektu oraz agendę spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się 17 maja.

Zadanie pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie” planowane jest do dofinansowania ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 -2013 w ramach:
• osi priorytetowej 2 „Turystyka”
• działanie 2.1. Wzrost potencjału turystycznego,
• poddziałanie 2.1.3. Infrastruktura sportowo - rekreacyjna
kategorii interwencji nr 57 – Inne wsparcie na rzecz wzmocnienia usług turystycznych Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
Całkowita wartość projektu: 52 109 539 zł (włącznie z kosztami projektu budowlanego – 1 595 000 zł)
Wysokość dofinansowania: ok. 30 000 000 zł (ok. 57% kosztów kwalifikowanych)
Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych: IV kw. 2012 r.
Planowany termin zakończenia rzeczowej realizacji projektu: czerwiec 2015 r.

1. Opis Projektu:

Celem nadrzędnym (programowym ogólnym) projektu jest: Wzrost potencjału turystycznego województwa poprzez rozwój wielofunkcyjnej, całorocznej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej.

Realizacja inwestycji zakłada m.in.: budowę wyposażonej w nowoczesny sprzęt wielofunkcyjnej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej, dla celów uprawiania sportów wodnych i lodowych, budowę toru liniowego do nart wodnych oraz szlaku turystycznego do nart biegowych. Powstanie infrastruktura do uprawiania sportów zimowych (bojery, łyżwiarstwo, tor saneczkarski), całoroczny obiekt dla treningów siatkówki plażowej, budynki ośrodków żeglarskich i kajakowych wraz z zapleczem odnowy, salami ćwiczeń, hangarami na sprzęt, wypożyczalniami sprzętu i wielofunkcjonalnymi placami sportowo-rekreacyjnymi.
Efektem zrealizowanych w ramach projektu działań będzie otwarcie terenów nadbrzeżnych dla mieszkańców i turystów by stały się atrakcyjne do rekreacji i ogólnodostępne oraz aby działalność miłośników sportów wodnych była uporządkowana i spełniała standardy XXI wieku. Wielofunkcyjna infrastruktura sportowo – rekreacyjna, wyposażona w nowoczesny sprzęt, stanie się regionalną atrakcją turystyczną wykorzystywaną przez cały rok. Dodatkowo stanowić będzie podstawę do nawiązania współpracy międzynarodowej między klubami sportowymi, umożliwiając organizację imprez międzynarodowych.
Stworzenie funkcjonalnego połączenia terenów - przy ul. Jodłowej, Plaży Miejskiej oraz Słonecznej Polany – o dużym potencjale przyrodniczym za pomocą trasy narciarskiej zapewni odwiedzającym dodatkowe atrakcje w trakcie pobytu w Olsztynie i znacznie wzbogaci obecną ofertę turystyki aktywnej na terenie Miasta.

Z punktu widzenia inwestycji pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie” szczególne znaczenie ma realizacja zadań, na których realizację Gmina Olsztyn uzyskała już dofinansowanie ze środków UE w ramach RPO Warmia i Mazury. Są to: projektowane strefy przedsiębiorczości w okolicy Plaży Miejskiej, Zatoki Miłej i Słonecznej Polany. Realizację rzeczową ww. zadań przewidziano w latach 2011 – 2013 r.

2. Informacja dotycząca wyłonienia zwycięzcy konkursu:

W dniu 27.11.2010r został ogłoszony przez SARP przy współpracy OSiR Konkurs na opracowanie projektu architektonicznego pn. „Budowy całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym w Olsztynie”,
W ramach ogłoszenia do konkursu zostało zgłoszonych 8 prac, z których 6 spełniło wszystkie wymogi formalno – prawne i zostało poddane ocenie Sądu Konkursowego.
W dniu 25.02.2011 w ramach posiedzenia Sądu Konkursowego została wyłoniona zwycięska praca, której zespół zgodnie z regulaminem konkursu został zaproszony do negocjacji w trybie z wolnej ręki w sprawie realizacji wielobranżowego projektu budowlanego.
Zwycięskim zespołem projektowym jest Olsztyńskie konsorcjum firm:
„Studio – Projekt” Autorska Pracownia Architektoniczna reprezentowana przez Piotra Mikulskiego – Bąk
Dżus GK Architekci reprezentowana przez Grzegorza Dżusa
Rafał Jacaszek Architekt reprezentowana przez Rafała Jacaszka
Zwycięski zespół będzie pracował nad wielobranżową dokumentacją budowlaną około 7 miesięcy.Agenda-spotkania-J-Krzywe.doc


Protokol_Konsultacje_spoleczne_j.Krzywe_17_05_2011_2.doc
admin_o
 
Posty: 378
Rejestracja: 08 lutego 2010, 12:11

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: bartek_b » 16 maja 2011, 21:04

Zwracam się z prośbą do organizatora konsultacji społecznych w sprawie zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego, o przedstawienie na spotkaniu planów miejscowego zagospodarowania terenów wokół całego Jeziora Krzywego.
Jeżeli takowe istnieją.
bartek_b
 
Posty: 369
Rejestracja: 18 października 2010, 20:49

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: jarojk » 24 maja 2011, 08:00

witam

a ja mam takie jedno jeszcze pytanie - jak z plaży miejskiej przy ul. Jeziornej wrócić do miasta?? w tej chwili jest to z lekka utrudnione - trzeba jechać pół km Sielską i na niej zawracać... a tam się czeka, czeka, i jeszcze raz czeka... i często dochodzi do groźnych sytuacji..Czy w ramach planów przebudowy można pomyśleć o łatwiejszym wyjeździe? chociażby o bezpośrednim skręcie w lewo z Jeziornej w Sielską ??. ewentualnie może pomyśleć o tym aby ta ulica od plaży w stronę Bałtyckiej była przejezdna i jednokierunkowa (otwarcie zamkniętego przejazdu)
jarojk
 
Posty: 145
Rejestracja: 30 marca 2010, 19:25

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: hajny.tomasz » 25 maja 2011, 12:19

Zapraszamy na drugie spotkanie z architektami, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym wspólnie przez SARP oddział Olsztyn i Urząd Miasta.
Konsultacje koncepcji "Budowa całorocznej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej - zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego" odbędą się 2 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, ul. Bałtycka 37 A.
hajny.tomasz
 
Posty: 52
Rejestracja: 04 marca 2011, 12:37

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: BorOl » 25 maja 2011, 17:48

[quote=""admin2" post=1272"]Konsultacje koncepcji "Budowa całorocznej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej - zagospodarowania brzegów Jeziora Krzywego" odbędą się 2 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, ul. Bałtycka 37 A.[/quote]Szanowni Państwo,
jak poinformowano wcześniej, ww. konsultacje odbywają się na podstawie uchwały nr IV/15/11 Rady Miasta Olsztyn z dnia 26 stycznia 2011 roku w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Gminy Olsztyn. W § 5, ust. 5 załącznika tej uchwały wskazano, że:
Informacja o spotkaniach konsultacyjnych powinna być podana do wiadomości publicznej co najmniej na 2 tygodnie przed terminem spotkania w Biuletynie Informacji Publicznej, na internetowej Platformie Konsultacji Społecznych Miasta Olsztyna oraz w co najmniej 2 lokalnych środkach przekazu (radio, telewizja, gazety codzienne, portale internetowe).
Zatem jeśli spotkanie ma się odbyć 2 czerwca, to trzeba było o nim poinformować tydzień temu. I odwrotnie: jeśli informacja pojawia się dzisiaj, to spotkanie nie może się odbyć wcześniej niż 9 maja. Proszę o sprostowanie podanych przeze mnie informacji lub zmianę terminu spotkania na zgodny z przepisami uchwały.

Po drugie, w zarządzeniu prezydenta brakuje wskazania drugiej formy konsultacji, wymaganej na podstawie §4, ust. 2:
Ponadto konsultacje powinny być dodatkowo przeprowadzone w przynajmniej jednej z niżej wymienionych
form:
1)zogniskowany wywiad grupowy;
2)reprezentatywne badania opinii publicznej.
Proszę o informację: w jakiej z formie, kiedy i na jakich zasadach będą przeprowadzone dodatkowe konsultacje?
BorOl
 
Posty: 607
Rejestracja: 19 marca 2010, 10:24

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: mirxx » 26 maja 2011, 07:07

tutaj:
http://obywatelskiolsztyn.org/344/notat ... iora-ukiel
jest informacja o moim udziale:

9). Ścieżka pieszo-rowerowa wokół całego jeziora Ukiel. W przyszłości ma powstać taka ścieżka, z małą infrastrukturą przy niej, oznakowana jak ścieżki w Lesie Miejskim. Współuczestniczy w tym Mirek Artczak pełnomocnik rowerowy.

albo Autor notatki uprościł sytuację albo po raz kolejny jestem nieświadomie wstawiony w szereg osób mających wpływ na zapadające decyzje.
jeśli chodzi o Las Miejski, to z dumą przyznaję, że pilotażowy etap z roku 2010 był tworzony faktycznie z moim udziałem, ale jeśli chodzi o Ukiel, to na razie nie podpisuję się pod czymkolwiek.
mirxx
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 lutego 2011, 18:20

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: bartek_b » 29 maja 2011, 08:55

Przepraszam, wpis został już zmieniony.
Z odpowiedzi na moje pytanie w sprawie ścieżki wokół jeziora Ukiel zrozumiałem, że ma ona być konsultowana z Pełnomocnikiem rowerowym, bez podawania szczegółów.
Przepraszam za uproszczenie.
bartek_b
 
Posty: 369
Rejestracja: 18 października 2010, 20:49

Odp: Zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego

Postautor: BorOl » 10 czerwca 2011, 07:48

Czy spotkanie zapowiedziane na 2 czerwca odbyło się? Proszę o odniesienie się do mojego poprzedniego wpisu (#1274).
BorOl
 
Posty: 607
Rejestracja: 19 marca 2010, 10:24

Następna

Wróć do Sport i rekreacja