Rada Seniorów Miasta Olsztyna

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

Rada Seniorów Miasta Olsztyna

Postautor: kaminski.bartosz » 21 maja 2014, 09:14

Sytuacja demograficzna Miasta objawia się wysokim wskaźnikiem mieszkańców w wieku poprodukcyjnym. Konsekwencją tego jest zwiększanie się liczby osób starszych, które potrzebują pomocy w różnych aspektach życia. Dlatego też tak ważne jest, by zapewnić seniorom warunki do aktywizacji, która dałaby możliwość czynnego udziału w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym poprzez wyrównanie szans, podniesienie jakości życia, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu czy budowanie ich pozytywnego wizerunku.
W województwie warmińsko-mazurskim istnieje wiele organizacji pracujących z osobami starszymi, co umożliwiło zrozumienie ich potrzeb jak i pokazało konieczność podjęcia wspólnych działań na ich rzecz.
Rada Seniorów ma na celu reprezentację potrzeb osób starszych i poprawę jakości ich życia. Powinna ona tworzyć otoczenie instytucjonalno-prawne, które w oparciu o pomoc profesjonalistów wyspecjalizowanych w pracy z osobami w wieku poprodukcyjnym, da osobom starszym m.in. możliwość ciągłego rozwoju, wykorzystania ich wiedzy i doświadczenia, integracji międzypokoleniowej oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa.
Możliwość realizacji tego zadania daje również ustawa z 11 października 2013r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym.

Tu można pobrać formularz zgłoszeniowy


Formularz_Rada_Seniorow.doc


Projekt Uchwały

radaseniorw-projekt.doc

Zarządzenie Prezydenta

[url=http://konsultacje.olsztyn.eu/media/kunena/attachments/172/[url=http://konsultacje.olsztyn.eu/media/kunena/attachments/172/zarzdz.wspr.konsultacjidoradyseniorw.doc]zarzdz.wspr.konsultacjidoradyseniorw.doc[/url]]zarzdz.wspr.konsultacjidoradyseniorw.doc[/url]
kaminski.bartosz
 
Posty: 215
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 09:18

Wróć do Sprawy społeczne