Tematy konsultacji

Jak powinny wyglądać konsultacje, propozycje tematów, powiadomienia o terminach konsultacji

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: Suchar » 28 października 2012, 17:00

Podoba mi się punkt drugi. Ale musielibyśmy o interwencję poprosić samego prezydenta - np. napisać list. W MZDiM nie wierzę. Komicznie to wszystko wygląda, ale można spróbować.

Co do samego sensu konsultacji - w pewnych sprawach działają, zaś w innych nie. W sprawie barierek nie potrzeba konsultacji, tylko trochę zdrowego rozsądku.
Suchar
 
Posty: 58
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 11:16

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: kaminski.bartosz » 04 lutego 2013, 15:18

Szanowni Państwo

Trwają konsultacje Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego do roku 2025. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i przekazywania ewentualnych uwag.

Wszelkie informacje oraz projekt strategii dostępne są pod adresem:
www.strategia2025.warmia.mazury.pl
kaminski.bartosz
 
Posty: 215
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 09:18

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: kaminski.bartosz » 08 lutego 2013, 13:44

Szanowni Państwo

Jeszcze tylko do 11 lutego trwają konsultacje przygotowanym przez Kancelarię Prezydenta RP projektu ustawy o współdziałaniu w samorządzie terytorialnym na rzecz rozwoju lokalnego i regionalnego, któremu warto poświęcić trochę czasu i uwagi.

Celem ustawy jest wzmocnienie mechanizmu współpracy obywatelskiej w lokalnym życiu publicznym oraz współdziałania jednostek samorządu terytorialnego, określenie zasad odpowiedzialności organów wykonawczych JST, usprawnienie nadzoru nad legalnością działania JST, jak również wzmocnienie konstytucyjnej zasady domniemania kompetencji samorządu terytorialnego

W konsultacjach można wziąć udział poprzez bezpośrednie wysłanie opinii na adres: fdp.samorzad@prezydent.pl lub poprzez stronę www.mamzdanie.org.pl, jak również za pośrednictwem poczty: Kancelaria Prezydenta RP, Biuro Projektów Programowych, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa.

https://mamzdanie.org.pl/web/guest/kons ... sage/25734
kaminski.bartosz
 
Posty: 215
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 09:18

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: BorOl » 27 lutego 2013, 09:29

Uprzejmie proszę opublikowanie w BIPie i na Platformie zarządzenia Prezydenta Olsztyna: http://www.bip.olsztyn.eu/bip/index.php?t=200&id=290506
BorOl
 
Posty: 607
Rejestracja: 19 marca 2010, 10:24

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: BorOl » 06 marca 2013, 21:42

A to ciekawe... Jakby ktoś nie wiedział, to konsultacje w sprawie projektu uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej trwają już od 17 lutego, czyli rozpoczęły się dzień przed wydaniem zarządzenia w sprawie ich przeprowadzenia... :blink: W §2 ust. 5 pkt 1) ww. zarządzenia zapisano, że konsultacje przeprowadza się m.in. w formie zamieszczenia podstawowych informacji na stronie www.konsultacje.olsztyn.eu ... Przyznam, że nie potrafię znaleźć informacji o tych konsultacjach ani na głównej stronie platformy, ani w wątku o tematach, ani w wątku o terminach.
BorOl
 
Posty: 607
Rejestracja: 19 marca 2010, 10:24

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: BorOl » 17 marca 2013, 19:31

Dzisiaj o północy kończą się konsultacje w sprawie projektu uchwały Rady Miasta Olsztyna w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej (to te, które rozpoczęły się dzień przed wydaniem zarządzenia ogłaszającego je). Komedia. Tak w praktyce wygląda "wsłuchiwanie się w głos mieszkańców" :lol:
Gratuluję kolejnego sukcesu - nie zgłoszono negatywnych uwag! Brawo! Jestem pełen podziwu dla Państwa konsekwencji w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego! Kierunek nie ten, ale za to osiągnięcia niebagatelne.
BorOl
 
Posty: 607
Rejestracja: 19 marca 2010, 10:24

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: BorOl » 17 marca 2013, 23:10

Gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany tymi "konsultacjami", to okazuje się, że informacje na temat przedmiotowej uchwały zamieszczono na platformie w wątku: http://www.konsultacje.olsztyn.eu/forum ... wa-lokalna
Nie wiem co stało na przeszkodzie, żeby odpowiedzieć mi w tym wątku, w którym już 27 lutego poruszałem ten temat i poinformować, że projekt uchwały został zamieszczony. Nie wiem czego zabrakło, ale efekt jest taki, że muszę podtrzymać poprzedni komentarz.
Proponuję wraz z nową uchwałą o konsultacjach (w tym temacie też cisza) zrobić jakąś inwentaryzację PKS, ustalić szczegółowo jasne zasady jej funkcjonowania i zacząć od nowa, bo ostatnio z każdym miesiącem jest coraz gorzej.
BorOl
 
Posty: 607
Rejestracja: 19 marca 2010, 10:24

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: Tedek » 18 maja 2013, 12:16

Chciałbym aby rozpoczęła się konsultacja społeczna dotycząca 13-ek i nagród rocznych dla urzędników. Chciałbym aby 13-tki i nagrody roczne były przekazane dla MOPS-u, domów dziecka i innych placówek wspomagających najuboższych, dotkniętych ciężkim losem.

Pozdrawiam naszych kochanych urzędników.
Tedek
 
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 20:59

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: Tedek » 21 maja 2013, 22:34

Dlaczego moja propozycja konsultacji została usunięta?

Ponawiam;

Chcę aby Olsztynianie wypowiedzieli się odnośnie 13-tek i nagród rocznych dla urzędników miasta Olsztyn.
Tedek
 
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, 20:59

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: kaminski.bartosz » 20 listopada 2013, 14:39

Szanowni Państwo,

28 listopada br. w Olsztynie odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskich
konsultacji społecznych, których celem jest zebranie opinii na temat potrzeb
i innowacyjnych rozwiązań w sferze edukacji.

Kolejne spotkanie z cyklu ogólnopolskich debat zatytułowanych "CYFROWA
EDUKACJA JAKO NARZĘDZIE ROZWOJU I AKTYWIZACJI SPOŁECZEŃSTWA" koordynowanych
przez Fundację Innowacyjna Edukacja na szczeblu regionalnym będzie miało
miejsce 28 listopada br. w Olsztynie, w godzinach 10:00-16:00.

Konsultacje odbędą się w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu
Wojewódzkiego przy ulicy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 7/9.
kaminski.bartosz
 
Posty: 215
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 09:18

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: kaminski.bartosz » 19 grudnia 2013, 14:24

Zarząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego, jako instytucja zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2007- 2013 dokonał wyboru projektów do dofinansowania.
W ramach tego konkursu wybrany do dofinansowany został projekt zgłoszony przez gminę Biuro Komunikacji Społecznej:
• Platforma konsultacji społecznych miasta Olsztyna o wartości 176 590 zł (kwota dofinansowania 148 401,50 zł)

Celem głównym projektu jest wzrost świadomości mieszkańców Olsztyna na temat zasad prowadzenia konsultacji społecznych i tworzenia budżetu miasta oraz stworzenie narzędzia umożliwiającego grupom społecznym Olsztyna konsultacje społeczne z zakresu tematyki związanej z planowaniem budżetu.

W wyniku realizacji projektu zostanie stworzona nowocześniejsza Platforma Konsultacji Społecznych, która przy wykorzystaniu dostępnych technologii pozwoli na usprawnienie systemu prowadzenia konsultacji społecznych w Internecie. Portal będzie wykonany w oparciu o system CMS (system zarządzania treścią), który pozwoli w łatwy i szybki sposób zamieścić informacje
o konsultacjach społecznych na stronie oraz umożliwi mieszkańcom Olsztyna łatwe pozyskanie informacji nie tylko na temat trwających obecnie konsultacji, ale również tych już zakończonych czy dopiero planowanych. Będzie można również zobaczyć, którego miejsca np. dzielnicy, dotyczą konsultacje.
Użytkownik będzie miał możliwość zapoznać się w jednym miejscu z informacją na interesujący go temat konsultacji, znaleźć dokumenty z nim związane, odsłuchać nagrania
z konsultacji bądź obejrzeć film jeśli taki będzie dostępny. Będzie miał również możliwość
w łatwy i szybki sposób poruszać się po forum konsultacji społecznych. Strona będzie również dostępna w wersji mobilnej.
Nowe funkcjonalności, które pojawią się na Platformie można nazwać „grą”, dzięki której sprawdzimy na co wydawane są publiczne pieniądze oraz będziemy mogli stworzyć „swój” budżet miasta. Platforma będzie złożona z trzech elementów „mój budżet”, „suwak budżetu”, „portfel miasta”.

1. „Suwak budżetowy” – narzędzie będzie pozwalało na przejrzyste pokazywanie wydatkowania środków z budżetu miasta i ukazania jakie oddziaływanie na mieszkańców Olsztyna ma alokacja wydatków na poszczególne zadania gminy. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi mieszkaniec będzie mógł dokonać próby stworzenia własnej wersji budżetu. Takie narzędzie jest doskonałą formą edukacji mieszkańców, jak również wstępem do rozmów na temat budżetu partycypacyjnego.

Funkcjonalności narzędzia:
- możliwość zapoznania się z budową budżetu miasta
- możliwość przesuwania środków z jednego zadania gminy na inne
- użytkownik podejmując decyzję o przesunięcie środków uzyska jednocześnie informację na temat wpływu podjętej decyzji na rzeczywiste funkcjonowanie miasta poprzez wskazanie pozytywnych i negatywnych jej skutków
- stały podgląd wysokości salda tworzonego budżetu
- możliwość dodania nowego zadania do budżetu
- możliwość wydrukowania stworzonego budżetu, zapisania go do PDF oraz przesłania go do Urzędu Miasta

2. „Portfel miasta” – czyli na co wydajemy publiczne pieniądze – część portalu informująca ile kosztuje życie miasta np. bilet komunikacji, fragment drogi, stojak rowerowy, utrzymanie dziecka w przedszkolu, posadzenie drzewa, odśnieżanie i inne aspekty z życia miasta.
Powyższe informacje zostaną zaprezentowane w sposób obrazowy, umożliwiający przyjazne zaprezentowanie jednostkowych kosztów np. poszczególnych elementów infrastruktury, usług komunalnych. Wprowadzenie tej funkcjonalności pozwoli na przeprowadzenie akcji edukacyjnej o zasadach wydatkowania pieniędzy publicznych oraz strukturze przychodów. Porównanie do tytułowego portfela ma budzić skojarzenia z własnym portfelem i domowym budżetem. Ułatwi to identyfikację z tym złożonym zagadnieniem i zrozumienie podstawowych zasad funkcjonowania budżetu miasta

3. „Mój budżet” – narzędzie do planowania budżetu, działające na zasadach gry symulacyjnej, dające możliwość przeprowadzenia konsultacji społecznych związanych z podziałem wskazanych środków na poszczególne działania wybrane przez uczestników konsultacji. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia mieszkańcy będą mogli aktywnie uczestniczyć w określeniu zadań, które powinny być zrealizowane w ramach wskazanego budżetu. Stworzenie tego narzędzia będzie wstępem do przygotowania budżetu obywatelskiego, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli większy wpływ na kształtowanie wydatków miejskich co podniesie poziom identyfikacji ze wspólnotą samorządową
kaminski.bartosz
 
Posty: 215
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 09:18

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: tomasz birezowski FRO » 22 grudnia 2013, 21:42

Problemem niniejszej "Platformy" nie jest technologia, ale ludzie - urzędnicy, którzy mają mieszkańców w nosie. Czy mogą Państwo powiedzieć po co to dofinansowanie? Co jest jego celem, i czemu tego nie spełnia ten portal?


...pisanie bez sensu.
tomasz birezowski FRO
 
Posty: 473
Rejestracja: 25 lutego 2010, 09:39

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: Jakub Bartoszewicz » 08 stycznia 2014, 11:53

Celem tego dofinansowania jest możliwość wydania unijnych pieniędzy na cele związane z konsultacjami, żeby potem ładnie to wyglądało w statystykach i można było brylować w mediach :)

Najprostsze forum internetowe wystarczyłoby do prowadzenia konsultacji jeżeli tylko po drugiej stronie byłaby rzeczywista chęć do prowadzenia takowych (przez co rozumiem choćby odpowiadanie na zadawane pytania).
Jakub Bartoszewicz
 
Posty: 321
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 09:51

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: kaminski.bartosz » 27 stycznia 2014, 11:50

Szanowni Państwo


Informujemy, że Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na konsultacje społeczne projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020 organizowane przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dniu 4 lutego 2014 roku, godz. 11.00 w Olsztynie.

Ramowy Program

1030 - 1100 Rejestracja uczestników
1100 - 1120 Powitanie uczestników i wstęp
Pan Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
1120 - 1220 Regionalny Program Operacyjny Warmia i Mazury na lata 2014-2020 - projekt
Pani Lidia Wójtowicz – Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
1220 - 1400 Dyskusja
1400 - 15 00 Lunch

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 30 stycznia 2014 r. wysyłając formularz zgłoszeniowy faksem pod numer (089) 521-93-09 bądź drogą elektroniczną na adres: dpr@warmia.mazury.pl.
Jednocześnie informujemy, iż dokładne miejsce spotkania zostanie przesłane wraz z potwierdzeniem rejestracji.
kaminski.bartosz
 
Posty: 215
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 09:18

Odp: Tematy konsultacji

Postautor: tomasz birezowski FRO » 25 lutego 2014, 23:37

Śmieszniejszej daty Marszałek nie mógł wymyślić? Może w czasie pasterki?
tomasz birezowski FRO
 
Posty: 473
Rejestracja: 25 lutego 2010, 09:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do O konsultacjach