Olsztyńskie jeziora i rzeki - ich funkcja w mieście w kontekście aktualizacji "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania"

Moderatorzy: Global Moderator, Moderator

Re: Olsztyńskie jeziora i rzeki - ich funkcja w mieście w ko

Postautor: kaminski.bartosz » 16 października 2017, 14:00

Obrazek
Urząd Miasta Olsztyna przystąpił do ogólnopolskiego projektu "Przestrzeń w partycypacji". Poprzez udział w tym projekcie chcemy rozszerzyć zakres dotychczas prowadzonych konsultacji społecznych i przeprowadzić konsultacje dokumentu planistycznego w szerszym zakresie niż wskazany w Ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

W ramach tego projektu Urząd Miasta Olsztyna zamierza przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące tematu "Olsztyńskie jeziora i rzeki - ich funkcja w mieście w kontekście aktualizacji "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Olsztyna". Do przeprowadzenia konsultacji społecznych zaprosiliśmy doświadczoną olsztyńską organizację społeczną.

Zarządzeniem nr 513 z dnia 12.10.2017 Prezydent Olsztyna polecił przeprowadzenie konsultacji społecznych, które mają dotyczyć funkcji terenów wzdłuż olsztyńskich rzek oraz wokół olsztyńskich jezior, które są jednym z ważniejszych elementów wpływających na jakość życia mieszkańców miasta.

Konsultacje odbędą się w terminie 16.10-04.12.2017 r.

Szczegóły na http://www.konsultacje.olsztyn.eu/konsu ... odarowania
kaminski.bartosz
 
Posty: 215
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 09:18

Re: Olsztyńskie jeziora i rzeki - ich funkcja w mieście w ko

Postautor: grzesk » 31 października 2017, 15:45

Funkcja jezior i rzek w Olsztynie jest wyjątkowa. Jeziora i rzeki to miejsce odpoczynku, rekreacji i sportu dla małych i dużych - całoroczna oferta. Piękna wizja. Łezka w oku a kłoda w magistracie ...
Chcieć to móc, kroczek po kroczku a wciąż to temat 10 kategorii, aby ktoś chciał chociaż trafić w tą 10-kę ! Niestety brak Robin Hooda.
Jestem mieszkańcem Olsztyna od 1974 roku, powstawanie parków i miejsc zielonych ominęło mnie, trafiłem już tylko na rozwój urbanistyczny.
A jeziora w tym planie albo przeszkadzały albo prędko zarastały ... ostatnie lata wciąż raczkują w tej materii, widzi się oczyszczanie dna koryta Łyny, rozbudowę linii jeziora Ukiel (w okolicy prywatnego inwestora) i co dalej ...
Po wodzie niewielu może chodzić, ale za to z wielką przyjemnością wielu poszłoby fajną ścieżką wokół jeziora i to nie tylko Długiego (choć chwała i za to) ... a co z Bartąskim, Skanda czy Kortowskie. Rowerzyści byliby szczęśliwi z wydzielenia ścieżek rowerowych obok deptaków. Przy nich mogłyby stać wiaty, ławki i kosze na śmieci, a nawet studnie i oczywiście oświetlenie z monitoringiem. Rzeka Łyna aż się prosi o taką zagospodarowaną infrastrukturę w granicach miasta na całej długości. Miejsca jest dość. W przyszłości w wyznaczonych punktach mogły by stanąć przystań kajakowa do spływów, pensjonaty czy gastronomia a nawet mniejsze place dla dzieci, aby im też urozmaicić spacer czy jazdę na rowerze.
Zimą widziałbym piękne trasy biegowe dla narciarzy z gotowymi torami. Wszystko to ładnie opisane na folderach o szlakach pieszych, rowerowych czy narciarskich. Przy trasach oznakowane kierunkowskazy o długości tras. Czyż nie byłaby to piękna wizytówka miasta.
Bo pokazywanie, że Olsztyn to miasto aktywne i zielone to mało, kiedy brak miejsc na taką atrakcję. Zaś jedno czy dwa nie uczynią ze 170tys. miasta kurortu sportu i odpoczynku nad wodą.
Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
grzesk
 
Posty: 1
Rejestracja: 04 lutego 2016, 09:03


Wróć do Wizerunek przestrzenny Olsztyna